Kategorie
Informacje praktyczne Modeling

Profesjonalne strony dla fotomodelek

Profesjonalnie i w dobrej cenie

Poniżej znajdziecie ponad 20 ciekawych propozycji na własną stronę internetową, czy własne portfolio. Większość opracowana z myślą jak najlepszego, efektownego i efektywnego pokazywania zdjęć zaspokoi potrzeby nie tylko fotomodelek, ale również fotografów, czy witryny agencji modelek i agencji mody. Zastosowanie stron może być przeróżne.

Modne przewijanie zdjęć, responsywność, zmienne układy, wybór rozmaitych szablonów, gotowych i łatwych do opracowania nawet samemu fotogalerii internetowych.

Kategorie
Informacje praktyczne Modeling

Jak zostać foto modelką. Porady. Modeling.

Dziś przyglądamy się co na ten temat możemy przeczytać na stronach internetowych poświęconych branży foto modellingowej.

Jak zostać supermodelką, fotomodelką ?

Chcesz zostać supermodelką, fotomodelką i pozować przed obiektywem fotografa ?  Wiedz, że nie musisz spełniać wszystkich wymogów modelek pracujących na wybiegu. Potencjał foto modelki pozującej przed obiektywem w dużej mierze zależy od odpowiednio zaranżowanej i wykonanej sesji fotograficznej. Fotogeniczność modelki ma oczywiście ogromne znaczenie. Należy pamiętać, że o jakości zdjęcia decydują również umiejętności fotografa. Warto poświęcić więcej czasu by znaleźć takiego, który nam odpowiada. Dobry, zdolny fotograf potrafi pokazać, uchwycić i wydobyć prawdziwe piękno z każdej osoby. Nawet nietypowej urody modelka może odnieść sukces w branży modelek fotograficznych. Kolejny aspekt to profesjonalne wykonanie sesji fotograficznej, ciekawa koncepcja i temat na sesję. Jak się okazuje dobrze zorganizowana produkcja, czytaj seseja fotograficzna może ukazać każdą modelkę w atrakcyjny sposób. Dodatkowo dzieła dopełni odpowiedni makijaż, charakteryzacja i kostium.

Porady

Drugim warunkiem jest zdobycie przykuwającego uwagę portfolio fotograficznego. Jak je wykonać i co musi się koniecznie w nim znaleźć przeczytasz poniżej. Dalej potrzebna będzie odpowiednia promocja bez której trudno dotrzeć do większej ilości klientów zlecających sesję modelce. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się dołączenie do agencji modellingowej lub stworzenie atrakcyjnego profilu online w formie strony internetowej (opcja płatna lub bezpłatna) lub wykorzystując popularne i bezpłatne rozwiązania socialmedia – portale społecznościowe typu : facebook, instagram. Następnie warto zadbać o podniesienie własnych kwalifikacji korzystając z różnego typu kursów i okazjonalnych warsztatów dla modelek. Istotny będzie kurs pozowania, zajęcia na siłowni, czy taniec. Każda fotomodelka powinna wiedzieć jak samodzielnie wykonać dobry makijaż, fryzurę, a także w co się ubrać, żeby zawsze wyglądać ładnie i atrakcyjnie 🙂 

Kategorie
Modeling

Portfolio fotograficzne w branży modellingowej

Dlaczego warto mieć portfolio fotograficzne w branży modellingowej ?

Oto 3 główne powody dla których warto wykonać portfolio fotograficzne w branży modellingowej:

Po pierwsze twoja teczka, strona, czy profil jest twoją wizytówką, twoim wizerunkiem na świat. Jeśli chcesz w tym świecie zaistnieć musisz zdobyć interfejs.

Po drugie w świecie konkurencji, gdzie każdy decyduje o każdym, w dziedzinie, w której cały czas podnosisz swoje kwalifikacje i awansujesz musisz zadbać o to, żeby świat uwierzył, że istniejesz, że naprawdę jesteś i że działasz. Jeśli działasz lepiej od innych jesteś wyjątkowa. Bez portfolio nie sposób czerpać większych korzyści.

Po trzecie  możesz obejrzeć się dokładnie, przyjrzeć się sobie w wielu odbiciach i dzięki temu dowiedzieć się o sobie więcej.

Photo by Godisable Jacob from Pexels

Kategorie
Informacje praktyczne

Agencja PR szuka twarzy

Agencja Public Relations szuka  twarzy na okładkę.

Fotomodelka

Jeśli jesteś supermodelką, fotomodelką zainteresowaną współpracą z agencją PR, agencją modellingową lub agencją modelek, jeśli masz już własne portfolio i możesz się nim podzielić skontaktuj się z Agencją PR, która aktualnie szuka nowych i ciekawych twarzy na terenie Warszawy i okolic. Fotomodelka początkująca i z doświadczeniem mile widziana. Materiał promocyjny przekazany przez zaprzyjaźnioną agencję fotograficzną. Więcej na stronie w linku poniżej. Powodzenia

Agencja PR i Agencja modelek

Zdjęcie na okładce wykorzystano za Photo by Daniel Xavier from Pexels

Kategorie
Informacje praktyczne Modeling

Witaj w świecie foto modelek. Jak zacząć.

Ten wpis jako pierwszy wyjaśni w skrócie czego dotyczyć będzie ta strona.

Strona Foto-Modelka.Com powstała z myślą o fotograficznej stronie zawodu modelek i modeli. Modelka i fotografia. Znajdziesz tu informacje związane z zawodem modelek pozujących do sesji fotograficznych.

Dużo przydatnych informacji o tym jak zacząć, jak zarobić, jak rozwinąć i podnieść kwalifikacje. Znajdziesz tu mnóstwo odnośników do innych przydatnych stron związanych z szeroko pojętym modellingiem.

Od namiarów na agencje modelek, po studia fotograficzne, ostatnie trendy w sztuce makijażu, aż po historię mody na świecie.

 

Zapraszam do lektury

Redakcja

Foto-Modelka.com