Kategorie
Informacje praktyczne Modeling

Softbox. Oświetlenie sesji fotograficznej w studio. Najlepsze tips and tricks.

Poniżej mnóstwo rad na temat fotografowania w studio i w plenerze. Informacje przydatne dla każdego, kto pragnie zgłębić najlepsze techniki oświetlenia planu. Wiedza przydatna dla fotografa, modelki i wszystkich zainteresowanych tematem.

10 różnych technik oświetlenia przy użyciu jednego źródła światła softboxa.

Jaki jest sposób na ładne zdjęcia biżuterii?
Jak wydobywać i grać głębią w kadrze ?
Jak zrobić współcześnie wyglądające zdjęcie portretowe ?

https://www.picturecorrect.com/tips/10-different-lighting-effects-using-just-one-softbox/

10 świetnych efektów na jednego softobxa

https://sleeklens.com/10-great-lighting-effects-one-softbox/

Jak używać softobxa. Przewodnik z oświetlenia sesji dla początkujących.

https://www.thephoblographer.com/2018/04/25/how-to-use-a-softbox-a-guide-for-the-photographer-new-to-lighting/

Różnego rodzaju sprzęt oświetleniowy z krótkimi opisami.

Jaki wybrać ? Który najlepiej przyda się w małym, średnim i wielkim studio. Podstawowy sprzęt oświetleniowy fotografa. Czym jest sofbox i z czego się składa.

https://www.bhphotovideo.com/explora/photography/tips-and-solutions/softbox-introduction

Kategorie
Informacje praktyczne Modeling

Jak zostać foto modelką. Porady. Modeling.

Dziś przyglądamy się co na ten temat możemy przeczytać na stronach internetowych poświęconych branży foto modellingowej.

Jak zostać supermodelką, fotomodelką ?

Chcesz zostać supermodelką, fotomodelką i pozować przed obiektywem fotografa ?  Wiedz, że nie musisz spełniać wszystkich wymogów modelek pracujących na wybiegu. Potencjał foto modelki pozującej przed obiektywem w dużej mierze zależy od odpowiednio zaranżowanej i wykonanej sesji fotograficznej. Fotogeniczność modelki ma oczywiście ogromne znaczenie. Należy pamiętać, że o jakości zdjęcia decydują również umiejętności fotografa. Warto poświęcić więcej czasu by znaleźć takiego, który nam odpowiada. Dobry, zdolny fotograf potrafi pokazać, uchwycić i wydobyć prawdziwe piękno z każdej osoby. Nawet nietypowej urody modelka może odnieść sukces w branży modelek fotograficznych. Kolejny aspekt to profesjonalne wykonanie sesji fotograficznej, ciekawa koncepcja i temat na sesję. Jak się okazuje dobrze zorganizowana produkcja, czytaj seseja fotograficzna może ukazać każdą modelkę w atrakcyjny sposób. Dodatkowo dzieła dopełni odpowiedni makijaż, charakteryzacja i kostium.

Porady

Drugim warunkiem jest zdobycie przykuwającego uwagę portfolio fotograficznego. Jak je wykonać i co musi się koniecznie w nim znaleźć przeczytasz poniżej. Dalej potrzebna będzie odpowiednia promocja bez której trudno dotrzeć do większej ilości klientów zlecających sesję modelce. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się dołączenie do agencji modellingowej lub stworzenie atrakcyjnego profilu online w formie strony internetowej (opcja płatna lub bezpłatna) lub wykorzystując popularne i bezpłatne rozwiązania socialmedia – portale społecznościowe typu : facebook, instagram. Następnie warto zadbać o podniesienie własnych kwalifikacji korzystając z różnego typu kursów i okazjonalnych warsztatów dla modelek. Istotny będzie kurs pozowania, zajęcia na siłowni, czy taniec. Każda fotomodelka powinna wiedzieć jak samodzielnie wykonać dobry makijaż, fryzurę, a także w co się ubrać, żeby zawsze wyglądać ładnie i atrakcyjnie 🙂 

Kategorie
Modeling

Portfolio fotograficzne w branży modellingowej

Dlaczego warto mieć portfolio fotograficzne w branży modellingowej ?

Oto 3 główne powody dla których warto wykonać portfolio fotograficzne w branży modellingowej:

Po pierwsze twoja teczka, strona, czy profil jest twoją wizytówką, twoim wizerunkiem na świat. Jeśli chcesz w tym świecie zaistnieć musisz zdobyć interfejs.

Po drugie w świecie konkurencji, gdzie każdy decyduje o każdym, w dziedzinie, w której cały czas podnosisz swoje kwalifikacje i awansujesz musisz zadbać o to, żeby świat uwierzył, że istniejesz, że naprawdę jesteś i że działasz. Jeśli działasz lepiej od innych jesteś wyjątkowa. Bez portfolio nie sposób czerpać większych korzyści.

Po trzecie  możesz obejrzeć się dokładnie, przyjrzeć się sobie w wielu odbiciach i dzięki temu dowiedzieć się o sobie więcej.

Photo by Godisable Jacob from Pexels