Kategorie
Informacje praktyczne Modeling

Jak zostać foto modelką. Porady. Modeling.

Potencjał foto modelki pozującej przed obiektywem w dużej mierze zależy od odpowiednio zaranżowanej i wykonanej sesji fotograficznej. Oczywiście fotogeniczność modelki ma ogromne znaczenie, ale spośród wielu dostępnych w internecie rad i porad najwięcej dotyczy umiejętności i zdolności fotografa. 

Dziś przyglądamy się co na ten temat możemy przeczytać na stronach internetowych poświęconych branży foto modellingowej.

Jak zostać supermodelką, fotomodelką ?

Chcesz zostać supermodelką, fotomodelką i pozować przed obiektywem fotografa ?  Wiedz, że nie musisz spełniać wszystkich wymogów modelek pracujących na wybiegu. Potencjał foto modelki pozującej przed obiektywem w dużej mierze zależy od odpowiednio zaranżowanej i wykonanej sesji fotograficznej. Fotogeniczność modelki ma oczywiście ogromne znaczenie. Należy pamiętać, że o jakości zdjęcia decydują również umiejętności fotografa. Warto poświęcić więcej czasu by znaleźć takiego, który nam odpowiada. Dobry, zdolny fotograf potrafi pokazać, uchwycić i wydobyć prawdziwe piękno z każdej osoby. Nawet nietypowej urody modelka może odnieść sukces w branży modelek fotograficznych. Kolejny aspekt to profesjonalne wykonanie sesji fotograficznej, ciekawa koncepcja i temat na sesję. Jak się okazuje dobrze zorganizowana produkcja, czytaj seseja fotograficzna może ukazać każdą modelkę w atrakcyjny sposób. Dodatkowo dzieła dopełni odpowiedni makijaż, charakteryzacja i kostium.

Porady

Drugim warunkiem jest zdobycie przykuwającego uwagę portfolio fotograficznego. Jak je wykonać i co musi się koniecznie w nim znaleźć przeczytasz poniżej. Dalej potrzebna będzie odpowiednia promocja bez której trudno dotrzeć do większej ilości klientów zlecających sesję modelce. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się dołączenie do agencji modellingowej lub stworzenie atrakcyjnego profilu online w formie strony internetowej (opcja płatna lub bezpłatna) lub wykorzystując popularne i bezpłatne rozwiązania socialmedia – portale społecznościowe typu : facebook, instagram. Następnie warto zadbać o podniesienie własnych kwalifikacji korzystając z różnego typu kursów i okazjonalnych warsztatów dla modelek. Istotny będzie kurs pozowania, zajęcia na siłowni, czy taniec. Każda fotomodelka powinna wiedzieć jak samodzielnie wykonać dobry makijaż, fryzurę, a także w co się ubrać, żeby zawsze wyglądać ładnie i atrakcyjnie 🙂 

Portfolio fotograficzne dla modelki

Od czego powinna zacząć początkująca fotomodelka ? Napewno na pierwszym miejscu znajduje się osobiste portfolio – profesjonalna teczka ze zdjęciami modelki. W dobrym portfolio powinny znaleźć się trzymające się pewnych zasad portrety kandydatki. Kilka ujęć modelki w określonych pozycjach. W branży fotografów często używa się zamiennie słowa teczka, portfolio jako tzw. polaroid.

Na tzw. zdjęcia polaroidowe składa się kilka ujęć modelki. Zazwyczaj sa to zdjęcia, ujęcia od przodu, lewy profil, prawy profil, bliski portret, dalszy, cała sylwetka, od pasa w górę itp, itd.

Więcej o tym czym są zdjęcia polaroid przeczytasz na m.in. stronach:

Taking the perfect polaroid

Więcej o pracy fotomodelek znajdziesz na stronach:

Jak zostać supermodelką, fotomodelką

Jak zostać supermodelką, fotomodelką ?

Agencja Fotomodelek

Agencja Artystyczna INFERNAL – Agencja Modelek, Hostess i Statystów

Photo credit: https://www.pexels.com/@waldir-santos-942708

foto; modelka; foto-modelka; fotomodelka; modelling; sesja; sesja fotograficzna do portfolio; polaroid; pozowanie; fotograf; warszawa; fotografwarszawa; portfoliofotograficzne